Německo – Hamburg

down
Lokalita: Hamburg
Počet osob: 3
Rok: Říjen 2022

Hamburg, fascinující námořní metropole a město módy s bohatou historií. Druhý největší přístav v Evropě, kterému se přezdívá tzv. brána do světa. Ačkoliv by mnoho z nás do Hamburgu jen tak nezavítalo, město stojí rozhodně za návštěvu!


Víkend začala rodina v jedné z michelinských restaurací, které Hamburg nabízí. Město je opravdovým snem pro milovníky skvělé gastronomie – na výběr je přes 50 restaurací, které se pyšní michelinskou hvězdou. K Hamburgu neodmyslitelně patří mořské plody. Kde jinde je všechny ochutnat než na nedělních rybích trzích, které mají dlouhosáhlou historii a konají se již od roku 1703. Mezi tradiční jídla patří například Fishbrötchen, Pannfisch nebo třeba Labskaus neboli teplý tatarák.


Následovala procházka po městě přes Speicherstadt, největší skladový komplex na světě s impozantními budovami z červených cihel protkaný vodními kanály. Zde se nachází i několik muzeí, např. muzeum koření, kde vaše čichové buňky navštíví všechny možné země světa.


Na večer nesměla chybět návštěva architektonické perly, Labské filharmonie. Moderní design a futuristický interiér nadchl všechny. Zážitkem byl i poslech vystoupení orchestru Labské filharmonie z různých stran, protože členové orchestru jsou uprostřed sálu obklopeni návštěvníky.


Další den navštívili muzeum umění Hamburger Kunsthalle se sbírkou evropského umění od středověku až po současné umění. Večer nás kroky zavedly do červené uličky Reeperbahn, která je známá pro bujarý noční život. Nachází se zde i siluety členů kapely Beatles, kteří v okolních barech započali svou kariéru.

slide
slide
slide
slide
slideProžijte s námi svůj cestovatelský sen

Poptejte nezávazně svou ideální cestu ještě dnes. Vaši představu přeměníme ve skutečnost a vybereme pro vás ta nejzajímavější místa a zážitky. Sledujeme za vás nejnovější trendy ze světa, které vaši cestu udělají nezapomenutelnou.

GREAT THINGS ARE COMING

English website is launching soon!

instagram

CLOSE